Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rady na silnici

  1. Nesviťte! Když budete ve dne svítit, jak jste zvyklí, Kréťané se vám budou smát. Budou na vás blikat, troubit, ukazovat vám na světla a smát se. Prostě svícení ve dne je pro ně velká sranda.
  2. Buďte "happy". Když si spletete odbočku na křižovatce, tak prostě počkejte až vám uvolní místo. Auta i motorky často přejíždí z pruhu do pruhu a nikdo se nevzteká a netroubí. Jen to chce trpělivost a klíííídek.
  3. Autobus a náklaďák v úzké uličce má přednost. Vycouvejte, zajeďte do nějaké škvíry (třeba i v protisměru) a počkejte až přejede. Jen zase v klidu. Ono se to srovná. Nikdo se vztekat nebude.
  4. Parkování. Přestože kréťané parkují téměř kdekoli doporučuju aspoň zákazy vynechat. Taky jsem tam stál, ale jen krátce. Odtahovky jsem neviděl a policie celkem jen jezdí, ale nač dráždit kobru bosou nohou? Zajímavé je, že i na turisticky exponovaných místech je parkování zdarma. Jen v centru jsem viděl nápisy o Euru za hodinu. Nikdo ovšem nic nevybíral a parkovací automat tam nikde nebyl.
  5. Rychlost. Tak tohle kréťané naprosto ignorují. Dopravní značky doporučují 30-40-50-70....ve skutečnosti se jede pořád stejně. Mimo dálnici tak kolem 80-90 km/h, na dálnici kolem 100 Km/h a ve městě 40. Ve městě je to i ve vašem zájmu. Lidi courají po silnici, občas vyjede z vedlejší motorka. Chcete-li se vyhnout kolizi, tak nedoporučuju jezdit rychleji.
  6. Silnice. Kvalita silnic je nízká. Asfalt je místy vymačkaný, občas najednou končí a dál je prašná cesta. Výše položené vesničky mají uličky velice úzké a i s "naším" Seicentem jsem musel párkrát couvnout a do zatáčky najet znova-auto nemělo tak velký rejd.
  7. Tankování. U pumpy je obsluha. Té řeknete kolik chcete natankovat. Ale pozor-je to řek a tak když dorazí další auto, jde k němu. Sice se mu to moc nelíbí, když si sám vyndáte "šlauch", ale zase nemáte zbytečně plnou nádrž. Auta se vrací s prázdnou nádrží a s prázdnou je taky dostanete.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář